V pátek 16.12.2022 se v pivnici pivovaru Trilobit na Francouzské uskutečnila další akce našeho spolku, tentokrát hudebně-společenská s názvem "Předvánoční posezení u kytar”. Celý večer se nesl v duchu folku a country písniček, doprovázené dvěma kytarami Honzy H. a Honzy V. Přestože tyto dva členové fanklubu společně nikdy na kytaru nezahráli a měli tedy v tento den premiéru, ohlasy u přítomných byly velice pozitivní! Akce se protáhla o několik hodin déle, ale to nikomu z třicítky fanoušků ani majitelům pivnice vůbec nevadilo.

Celou hodinu se scházeli přihlášení účastníci akce, kteří při vstupu dostali perníkového klokana, kterého speciálně pro tuto událost upekla členka Katka H. Akce oficiálně začala ovšem až po 19. hodině krátkým proslovem předsedy našeho spolku a sborově zazpívanou písní “My pluli dál a dál” čtveřice Honza, Martin, Václav a Honza. Tuto píseň jsme pak po menších úpravách pěli všichni vždy “v celou” a započali tak myšlenky k novému bohemáckému chorálu...

Během této akce jsme nejenom popíjeli několik druhů zlatavého moku od spolumajitelů pivovaru Trilobit Moniky a Petra, ale také jsme využili bohatý “švédský stůl”, který pro nás právě oni dva připravili!

Velké dík tedy směřuje na Francouzskou do Trilobitu za vynikající péči o vršovické klokany, kteří tuto akci do budoucna jistě promění v tradici.

autor: Jan VOSÁTKA / 21.12.2022, foto: Monika Linková, Kvočna