V sobotu 24.9.2022 se v areálu TJ Solidarita Praha ve Strašnicích uskutečnil 0. ročník Klokanklub Cupu 2022, nohejbalového turnaje trojic amatérů (neregistrovaných hráčů). Oproti minulému deštivému víkendu, jsme při slunečném počasí viděli nespočet zajímavých zápasů jak v základních skupinách, tak i ve vyřazovací části. Celkovým vítězem se nakonec, po dramatickém a velice vyrovnaném finále, stal "domácí" tým Princezny ze Solidy! Trojice složena z fanynek Bohemky, Slavie a Sparty porazila tým Litrpool Solída.

Turnaje, který zorganizoval oficiální fanklub Bohemians Klokanklub, se zúčastnilo nakonec osm týmů, které byly vylosovány do dvou základních skupin. Na dvou antukových hřištích se tak posléze rozehrály velice férové duely trojic fanoušků z různých fotbalových táborů. Největší zastoupení tu měla vršovická Bohemka, následovaná Slávii a Spartou. Našel se zde i fanoušek jablonecké kopané... Po dvou hodinách přišla na řadu pauza na oběd a občerstvení, aby se poté započaly čtvrtfinálové souboje.

Vyřazovací část se tentokrát hrála už jenom na levém antukovém hřišti, za podpory několika příchozích fanoušků. Do semifinále se nakonec probojaly týmy Litrpool Solída, Bába, Přeháňka a Princezny ze Solidy. Asi nejvyrovnanějším duelem celého turnaje se stalo utkání o celkové 3. místo, kdy se utkaly proti sobě týmy Bába vs Přeháňka. Finále pak přineslo přátelský duel "místních" hráčů a hráček, které pro sebe urvaly Princezny ze Solidy! Nejlepším hráčem turnaje se stal nejmladší účastník, jedenáctiletý Adam z mužstva Přeháňka.

Závěrem bych chtěl velice poděkovat všem, kteří se turnaje zúčastnili a užili si tak příjemně strávenou sportovní sobotu. Dále pak personálu v areálu TJ Solidarita Praha za vynikající péči a občerstvení. Další dík míří také Městské části Praha 10, klubu Bohemians a Družstvu fanoušků Bohemians za poskytnuté dárkové předměty k závěrečnému ceremoniálu!

autor: Jan VOSÁTKA / 26.09.2022, foto: Vršovický fotograf, Andulka Lukavská